Zoufalství

31. ledna 2012 v 18:01 | Charlotte Chocolate |  Téma týdne

Co si vybavím pod pojmem zoufalství?

Jsem otupělá a vlastně ani nevím, co dělám. Hádám se a křičím, abych si ulevila, ale spíš se mi ještě přitíží. Chtěla bych utíkat, ale není kam a to, před čím utíkám by mě stejně dohnalo. Chtěla bych křičet, ale nemůžu. Chtěla bych někoho poprosit o pomoc, vysvětlit a popsat, co cítím, ale dusí mě to a slzy jen málokomu podají vysvětlení. Mám pocit, jako kdyby na mě nikomu nezáleželo, jako kdybych byla všem ukradená. Připadám si tak sama, tak opuštěná.. Ten zlý hlásek v mé hlavě mi napovídá, že přeci není nikdo, pro koho žít, že nemá cenu žít dál... Je tak lehké mu uvěřit, prostě skončit to všechno, ale opravdu to chci udělat?
Opravdu chci zavřít oči a už nikdy se nesetkat se sluncem? Už nikdy se nesetkat s větrem, co mi něžně čechrá vlasy a studí mě do tváří? Už nikdy necítit ten pocit, když se díváš do něčích očí a vidíš tam jen čistotu a lásku? Ten pocit, když někoho vidíš a začně ti bušit srdce jako zplašené? Ten pocit, když o něco dlouho bojuješ a pak toho dosáhneš? Jsou věci, bez kterých si svůj život nedokážu představit, a jsou věci, které mě zlomí už jenom tím, že jsou. Ale mně to za to všechno stojí, protože jsou věci, pro který stojí za to žít!
Vždy existuje něco, za co má cenu bojovat. Něco, v co věříme a nechceme se toho vzdát. A i kdyby to měl být jen jeden jediný den, nesmíme podléhat zoufalství a bojovat dál. Život je boj a nemá cenu ho vzdát předčasně, protože z boje se odchází s hlavou vztyčenou!

"Nikdy nezoufej, malomyslností se ještě nikdy neodvrátila žádná nouze a nikdo nedosáhl cíle." (anonym)

"Člověk, který přemohl a přežil zoufalství je optimista." (Alexandr Nikolajevič Skrjabin)


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama