Leden 2013

Ptáci: vaše ohňostroje nás zabíjejí!

31. ledna 2013 v 6:06 | Charlotte Chocolate
Ve škole jsem se nedávno (krom spousty dalšího) dočetla jednu velmi zajímavou věc a po konzultaci s paní profesorkou na biologii jsem usoudila, že se o tuto informaci musím podělit s vámi a zároveň šířit její poselství dál... Díky níže zaznamenanému článku se mi osvětlilo něco, co bych úplně přehlédla a teď se za to stydím - lidské radovánky zabíjejí nevinné, bezbranné a ty, co se nemohou bránit! Čtěte...

"Vítejte", pane prezidente.

29. ledna 2013 v 6:35 | Charlotte Chocolate |  Svět kolem Charlotte
A hned jako další větu k nadpisu bych dodala: "Děkujeme, odejděte."

Milý český národe, však já vím, že tady toho je plno, ale já nic nezmohla. Volební hlas mi je kvůli věku stále ještě odepřený, a tak odmítám snášet tu bezmoc, se kterou jsem musela sledovat, jak se tupý, neinteligentní, arogantní buran ujímá reprezentace naší země. Je mi jedno, jestli je tenhle článek tisící nebo miliontý protizemanovský, protože Zemanovci stejně nic takového číst nebudou (těm bohatě stačí, že si můžou dát pivo a jásat), a tak křičím. Musela jsem sledovat, jak se rudá a oranžová ujímá naší vlády a nyní?!
Celý národ si zvolil. Špatně. Myslela jsem, že jsme se poučili. Myslela jsem, že chceme pro naši zami to nejlepší, myslela jsem, že po TAK dlouhé době bychom mohli konečně mít v čele státu někoho, kdo za něco bude stát a bude schopný nás reprezentovat. Ano, byli tam tací - pan Karel Schwarzenberg, kterému přes všechny řeči je rozumět, je nad věcí, má hrdost, důstojnost a nemusí lhát. Je ovšem vidět, za co celý náš slavný národ stojí a je bohužel jasné, že inteligentní mozky naší zemi zásadně chybí. Jak totiž mohl někdo, kdo reálně uvažuje a žije v současném světě zvolit p. Zemana, bývalého komunistu a hlupáka???

Nerozumím tomu, ať chci sebevíc. K čemu byla ta slavná revoluce?! Aby se to po chvíli zase vrátilo? Můj otec jednou řekl jednu moc dobrou věc - "dobrý komunista, mrtvý komunista." A měl pravdu, protože dokud nevymřou ti, co komunisty byli za dávných dob, budou se stále drát k moci.
Naše generace je silná. Pokud bude uvažovat správně, můžeme naší republice vrátit ztracenou čest a postavení tím, že do čela postavíme správného prezidenta. Můžeme to dokázat, můžeme, ale měli bychom začít používat jednu fajn věc, která chybí našemu národu i prezidentovi - mozek.

Takže tímto článkem vítám našeho nového prezidenta, o kterém si myslím, že je hloupý, arogantní, slizký a nelíbí se mi. A kdo s tím náhodou nesouhlasí, ať mi vleze na záda, máme (zatím) demokracii.

Charlotte :)

Změny...

27. ledna 2013 v 20:20 | Charlotte Chocolate |  Téma týdne
Změna, změny. Jsou všude, přicházejí a projevují se. Někdy je uvítáme a někdy proti nim bojujeme, i když to není nic platné. Taková změna se totiž neptá jestli si ji přejete nebo ne. Prostě přijde a vás hodí do nejistoty zkalené budoucnosti, kdy se točíte ve víru a nevíte, kdy to přestane, jak vyváznete a nebo jestli vůbec vyváznete - zkrátka nevíte vůbec nic a nezbývá vám nic jiného než doufat...

František Kupka, Cesta k Amorfě

23. ledna 2013 v 21:17 | Charlotte Chocolate |  Recenze a všehochuť
Narodní galerie hl. m. Prahy v chladných prosincových dnech pořádala v prostorách Salmovského paláce výstavu světově proslulého malíře F. Kupky. Obrazy pro tuto jedinečnou expozici byly doveženy ze všech sběratelských koutů naší republiky, ale také třeba z lidnatého New Yorku nebo Paříže a Vídně. Během celé výstavy jsme mohli sledovat malířovu přeměnu z obyčejného konkrétního "mávače štětcem," až po abstraktního šílence, který svá mistrovská díla propracovával podle přesných detailů astrofyziky.

Film Anna Karenina, 2012

17. ledna 2013 v 19:50 | Charlotte Chocolate |  Recenze a všehochuť
Koncem prosince přilétl do kin zbrusu nový film Keiry Kneightley, který byl provázen řadou otazníků o tom, co vlastně očekávat. Do chladu Moskvy a do víru nadýchaných sukní dávných dob jsem vyrazila s úžasnou kamarádkou, a vám přináším pohled na film očima romantičky, co má ráda dobré konce.

Živel jinak.

13. ledna 2013 v 20:30 | Charlotte Chocolate |  Téma týdne
Slovo živel dnes známe ve spojitosti se záplavami, požáry, vichřicemi, zemětřeseními, ... Když v sobě má někdo živel v téhle době, je divoký, nezkrotný, paličatý. Je ohnivý a impulzivní. Jakoby slovo živel dnes označovalo něco zlého! Ano, označuje to něco, co se vymyká lidské nadvládě, co si lidé nedokázali ochočit a zmanipulovat, ale jenom proto je to špatné? Neřekla bych, vlastně naopak. Dělám všechno proto, abych se tomu co nejvíce podobala, což není nic těžkého. V každém z nás totiž je, jenom jsme ho uspali, protože ho nebyla potřeba používat. Všichni v sobě máme živel.

Co s sebou..?

6. ledna 2013 v 20:30 | Charlotte Chocolate |  Téma týdne
Představa, že bych se neplánovaně ocitla na pustým ostrově je šílená. Kdybych s něčím takovým počítala, vzala bych si kufr věcí, bez kterých bych nemohla existovat, ale právě tohle je poselstvím dobrodružných knih - ztroskotanci neměli nic, co by jim pobyt na pustém ostrově nějak zpříjemnilo, a přesto byli odhodláni přežít. Obdivuju je, to bezpochyby, nicméně kdybych měla na výběr, bez "svých" věcí bych se neobešla. Asi bych byla trosečník na nic, ale k čertu s tím! Co bych si tedy vzala s sebou? Mám pocit, že kufr nebude stačit.

Můj rok 2012

1. ledna 2013 v 22:15 | Charlotte Chocolate |  Svět kolem Charlotte
Přeci jen to bylo 365 dnů, a tak nějak nevím, kde bych vlastně měla začít. Rok 2012 mi přinesl ode všeho trochu a někdy spíše lavinu, než "trochu". Byla tam radost, slzy, bolest, strach, zklamání, smích, boj, průšvih, hádka, útěk, rezignace, láska, mír, přátelství, klid,... Byl to můj život. Můj další rok, který byl obrovskou lekcí. A mně najednou přijde nemožné, shrnout ho do pár řádků a nazvat ho článkem.