Březen 2013

Výstřední jako bříza

30. března 2013 v 21:21 | Charlotte Chocolate |  Téma týdne
V naší společnosti je úplně běžné, že diskriminujeme jakoukoli anomálii nebo výstřednost. Štve mě to? Ani ne. Ten pud zapadnout je v každém z nás. Někteří jsou předurčeni být tím davem, který zašlape jakékoli pokusy být jiný, ale někteří ne. Jako třeba já. A než se (opět) najde někdo, kdo si hrozně smlsne na tom, za jak výjimečnou se pokládám, chci jenom říct, že jsem jako bříza. A jsem taková šťastná.

Taneční představení o virtuální (ne)realitě

29. března 2013 v 8:00 | Charlotte Chocolate |  Recenze a všehochuť

TANECBOOK

Taneční soubor Pop balet a InDance si už celkem dávno přichystal úžasné představení o nástrahách, které na nás čekají na internetu. Představení Tanecbook je povedené, energické a hlavně velmi poučné. Hodně jsem se na tohle těšila, protože je to z oblasti moderního tance, který pro mě zůstává dost tajemný a záhadný. Není to jako balet v Národním, ale zážitek je to ohromný.


Můj vlak života asi ... vykolejil

24. března 2013 v 21:15 | Charlotte Chocolate |  Téma týdne
No, mám poslední dobou takovou zajímavou náladu. (Když tohle řekla naše matikářka, byla to fakt dobrá hodina matiky, jenže nemám ponětí, jak zajímavý článek ze sebe dokážu při neděli s angínou vypotit já.)

Mořská

22. března 2013 v 15:00 | Charlotte Chocolate |  Povídky
Tuhle povídku jsem začala psát na konci práznin (letních prázdnin) pro mojí kamarádku Mišku, která nikdy nebyla u moře. Pozdě ale přece - zde je konečně ta nejlepší verze. Užij si jí, Míšo!

Salvador Dalí na Staroměstském náměstí

20. března 2013 v 6:00 | Charlotte Chocolate |  Recenze a všehochuť
Na Staromáku je už celkem dlouhou dobu trvalá expozice Dalího. Přiznávám, že mi trvalo pěkně dlouho se dokopat tam jít, ale stálo to za to. Jediné, co jsem podcenila byla délka výstavy - já čekala pár obrazů a nějaké náčrty a on to byl úplný Dalího ráj.

Moje místo

18. března 2013 v 11:15 | Charlotte Chocolate |  Téma týdne
Teď momentálně žiju na okraji Prahy a krom lehce stísněného prostoru mi nic nechybí - do centra kousek, do lesa kousek. Mám tu víceméně všechno, co potřebuju, ale přesto to není úplně takové to "vysněné" místo.

Změněná, část 2.

12. března 2013 v 5:00 | Charlotte Chocolate |  Strážci
Lilly vešla za Paetrem do rozlehlé a chladně vyhlížející vstupní haly. Za sebou cítila klidně oddechovat Chanteliho, a i když se nekoukala věděla, že má za jejími zády spojené ruce s Essou, která vůbec nedýchala klidně - naopak. Šila sebou a Lilly bylo jasné, že by také nejraději utekla. Hala se zdála nekonečná a Lilly se brzy začala nudit... Ticho jí bylo nepříjemné a natěšeně vypadající Paetro ji znervózňoval. Konečně došly k ocelovým dvěřím, jež se bez dlouhých kódovacích procesů nedaly otevřít.
Když se to Paetrovi konečně podařilo, objevila se před nimi velká příjemně zařízená místnost, ve které čekalo několik žen a mužů. Paetro pokynul Lilly, aby ho následovala, a poté ji usadil do mohutné židle. Ruch v místnosti ustal, lidé se rozesadili k půlkruhovému stolu tváří k Lilly a zvědavě si jí prohlíželi. Pár žen bylo těšně vedle sebe a Lilly zaslechla útržky jejich rozhovoru "uprchlice", "nerozvážná", "divoká" a "potížistka"... Lilly se na tváři objevil drzý úšklebek, ale jakmile zjistila, že Chantelli i Essa stojí jako sochy u dveří a vypadají jako z mramoru, odvaha i divná chuť provokovat ji přešly...

Brzy nato zahájil vousatý postarší muž dlouhou řeč. "Vážení reprezentanti Zprávy, sešli jsme se tu, abychom probudili naši novou posilu, děvče pocházející z malého města, jejíž síla i duch byly předurčeny životu mezi námi. Před námi nyní sedí ještě neprobuzená Lillien Qarková, budoucí strážkyně Lill. Její probuzení neproběhlo podle plánu, ale ještě ji nebudeme trestat - vezměme v potaz, že byla neprobuzená." Lilly nerozuměla vůbec ničemu, ale ostatní přikyvovali. Nyní povstala přísně vyhlížející žena a udělala mohutné gesto rukou. V tu chvíli se Lilly kolem rokou a nohou obmotala silná kožená pouta a připoutala ji k židli. K Lilly pak přistoupila jiná žena, s podivně prázdnýma očima a bledým prstem se dotkla Lillyina čela. V tu chvíli měla Lilly pocit, že se jí celé tělo rozhořívá. Najednou uslyšela další hlas ženy, která ji spoutala.

"Nyní si začínáte vspomínat na život, který jste vedla předtím, než jste byla povolána k nám. Byla jste Lillien Qarková ze South Qaku, oblíbená studentka, dívka, vášnivá tanečnice. Tohle byl váš dům, vaše rodina, přátelé. Už dlouho jsme sledovali naše dva uprchlíky -strážce Evanessu a Chanteliho, kteří nás tentokrát zavedli k vám. Váš ohromný potenciál vzbudil obecný zájem v našem světě, ovšem nemohli jsme dopustit, abyste dále vyrůstala ve světě lidí. Na diskotéce jsme zakročili, zajali uprchlé a započali vaše povolání, bohužel se to neobešlo bez obětí..." Lilly v tu chvíli cítila pach masa, krve, slyšela křik... Všechno bylo tak jasné. Zmítala sebou na židli, po tváři jí tekly slzy. Křičela, protože věděla, kolik lidí z jejího městčka zahynulo. Jeden kožený řemen praskl a Lilly se začala osvobozovat - tu k ní však přiskočil mladý muž a pevně ji znehybnil na židli. Byl to ten samý, který ji chytil na střeše. Z druhé strany ucítila edově klidnou ruku Chantelliho. Pokusila se dýchat, ale pořád cítila kouř. Žena zvedla významě jedno obočí, počkala, až Lilly přestane prskat a pokračovala: "Ve chvíli, kdy náš hlavní živel pohltil vaše tělo, bylo konec s lidskou Lillien a nastal čas pro strážkyni. Nyní jste rychlá, mrštná, máte schopnosti, o kterých se lidem zdá. Máte vyvinuté smysly a neskutečný instinkt. Povolání posílí vaše pudy, zcelí tělesnou a duševní schránku a vzbudí ve vás spící šelmu. Nyní jste odkázaná poze na ovoce nebo zeleninu a k pití vodu či ovocnou šťávu - vaše tělo nemůže strávit cokoli jiného. Vaše smysly jsou dokonale propojené a dávají vám neskutečné schopnosti, které samozřejmě musíte nejprve cvičit. Vaše budoucnost slibuje velké věci, strážkyně Lill.
Lilly všechno poslouchala neschopná slova. Žena zřejmě vůbec nepostřehla, že Lilly na ni kouká jako na blázna a pokračovala v dlouhé řeči. "Být strážcem nese ohromné břemeno. Strážíme malá města po celém světě, ve kterých se může lehce otevřít brána do prostoru, kde se obvykle zlo snaží uvěznit své protivníky. Čí duše uvízne v Prostoru, nikdy už se nevrátí. My bráníme tomu, aby se Prostor vůbec otevřel a zabíjíme ty, kteří se o to pokouší..."

Lilly se na židli zavrtěla. Další muž povstal a podával Lilly tmavě modrý plášť. "Barva pláště pouze ukazuje na to , že jste byla nedávno probuzená." Řekl jemně. "Během pár měsíců se naučíte ovládat sebe samu a porozumíte našemu světu. Nyní se nacházíme v Edenshiru, světové základně strážců, ale po celém světě je takovýchto základen stovky. Brzy si zvyknete, Lill, jak říkáme, jste předurčena pro život strážkyně." Lilly najednou byla volná. Prudce se zvedla a oblékla se do tmavého pláště. Kápi si nasadila do čela, rázně se obrátila a odcházela ocelovými dvěřmi pryč.

Kakmile ze nimi zaklaply dveře, Essa přestlala skrývat své slzy a nechala si je volně kanout po tváři. Lilly se celá roztřásla. Nevěděla, co tohle všechno má znamenat. Když vyšli před budovu Zprávy, kde bylo ticho a liduprázdno, Lilly se v mohutných vzlycích zhroutila na zem. Kápě jí skouzla s obličeje a ukázala vyděšené a uplakané oči, nyní stejně živé jako Essyny nebo všech tady. Lilly Qarková se probudila v novém světě a vše bylo jinak, špatně. "Všechno, co jsem měla!" Křičela. "Celý můj život, moje pověst..." Najednou se zuřivě obrátila na Chantelliho "co moje rodina?" Chantelli pohlédnul k zemi a pravil: "Je mi líto, ale tví příbuzní tě již pochovali po požáru. Nikdo ho nepřežil." Lilly se zatmělo před očima, celým jejím tělem pulzovala bolest. Nechala se vzít Essou do náruče a odnést neznámo kam...

Kamarádka deprese

10. března 2013 v 20:30 | Charlotte Chocolate |  Téma týdne
Hm. Přemýšlím, jestli mám o depresi doopravdy napsat, jak moc mě poslední dobou pronásleduje, nebo se s tím poperu stylem "ta hrozná věc, která napadá svět".

Rozhodující únor

6. března 2013 v 7:00 | Charlotte Chocolate |  Měsíce kolem Lottie
Hm. Vlastně byl únor podivný měsíc.

Nekonečno otázek

3. března 2013 v 16:00 | Charlotte Chocolate |  Téma týdne
Téma týdne Nekonečno by šlo zpracovat na sto způsobů - asi jako těstoviny nebo brambory - a já jsem si vybrala ten způsob, který momentálně vystihuje to, co cítím uvnitř. Děsím se toho, co přináší nekonečná budoucnost a pořád dokola si pokládám ty samé otázky, aniž by se odpověď změnila...