Moje místo

18. března 2013 v 11:15 | Charlotte Chocolate |  Téma týdne
Teď momentálně žiju na okraji Prahy a krom lehce stísněného prostoru mi nic nechybí - do centra kousek, do lesa kousek. Mám tu víceméně všechno, co potřebuju, ale přesto to není úplně takové to "vysněné" místo.

Jako první mě napadlo, že bych chtěla žít na místě, kde není zlo. Cestou v autobuse jsem přemýšlela a došlo mi, že je to zaprvé velmi naivní a zadruhé by byl svět, kde nejsou zlí lidé nudný, respektive by pak lidé jako já neměli proti čemu jít. Takže jsem tuhle zásadní myšlenku se svého ideálního místa vyškrtla s tím, že jen "trochu méně zla" úplně postačí.

Musí tam být teplo.
Je to sice dost neuvěřitelné, ale mně k blahu stačí pouhé teplo, což sice zní prostě, nicméně tak jednoduché to není. Když je mi někde teplo po fyzické stránce, většinou mrznu po té psychické a naopak. Prozatím jsem poznala ohromně malé množství míst, kde by mi bylo teplo jak v srdci, tak tělně. Vlastně stačí, aby na místě panoval mír, klid a láska a aby mi nemrzly prsty na nohou a rukou. Pointou jest, že moje prsty jsou zmrzlé a ledové i na místech, kde už by ostatní nejraději seděli v plavkách, což situaci trochu komplikuje. Dále je málo míst, kde by vládl opravdu mír, kde by byla jen láska bez závisti, bez zla.

Dřív mi teplo bývalo doma, ale už téměř rok mám u nosu rampouchy, a to nejen kvůli skrblíkům, kteří topí nejdříve v -15°, nýbrž taky díky te velké zradě a bolesti, která se tu stala nemluvě o tom, kdo žil v našem bytě před námi.

Takže až najdu místo, kde mi bude jednoduše teplo, bude to místo, kde budu chtít žít a je mi celkem jedno, jestli to bude dům s věžičkou nebo garsonka v mrakodrapu.


Charlotte :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ladycarrot Ladycarrot | 18. března 2013 v 13:23 | Reagovat

já chci do Pařížeee, ted jsem psala článek se koukni:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama