Salvador Dalí na Staroměstském náměstí

20. března 2013 v 6:00 | Charlotte Chocolate |  Recenze a všehochuť
Na Staromáku je už celkem dlouhou dobu trvalá expozice Dalího. Přiznávám, že mi trvalo pěkně dlouho se dokopat tam jít, ale stálo to za to. Jediné, co jsem podcenila byla délka výstavy - já čekala pár obrazů a nějaké náčrty a on to byl úplný Dalího ráj.


V příjemném prostředí je k vidění ohromná spousta obrazů slavného šílence. Člověk si říká, jak je vůbec možné, aby se některé "výtvory" staly takto oceňovanými, ale šílenství je prostě šílenství a je vidět, že se mu meze nekladou! :)

Musím říct, že škála pozdních i raných obrazů mě opravdu překvapila, a to i tím, že jsem žádný neznala - slavná Dalího díla tam tedy nehledejte.

Nicméně na této expozici jsem si utvořila obraz o umělci jako u málokterého - u Dalího totiž nejdou posoudit dobrá a špatná díla. Dalího obrazy se dělí pouze na šílená a potrhlá, ale jen málokdy na vás obraz zapůsobí tak individuálně. Pod směsicí čar totiž člověk vidí postavy, příběhy, ale i varování nebo nástrahy.

Mě osobně Dalí učaroval barvami, které dokázal mistrovsky použít. Když chtěl, aby mi byla zima, byla mi před jeho obrazem zima a totéž se dělo i s horkem, úzkostí, radostí, ...
Nedivím se, že Dalí je pro mnohé vzor - zaslouží si být mezi hvězdami! 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama