Taneční představení o virtuální (ne)realitě

29. března 2013 v 8:00 | Charlotte Chocolate |  Recenze a všehochuť

TANECBOOK

Taneční soubor Pop balet a InDance si už celkem dávno přichystal úžasné představení o nástrahách, které na nás čekají na internetu. Představení Tanecbook je povedené, energické a hlavně velmi poučné. Hodně jsem se na tohle těšila, protože je to z oblasti moderního tance, který pro mě zůstává dost tajemný a záhadný. Není to jako balet v Národním, ale zážitek je to ohromný.režie/choreografie: Majka Piskořová Veselá
Děj:
Příběhy, které nám ukazují, že nebezpečí je blíž, než jsme si mysleli.
Znásilněná dívka, zhrzená láska, příběh nahých fotografií... Další, které toho symbolizují mnohem více, ale člověk se v nich troch ztrácel. Musím říct, že tanec a moderní hudba ve mně evokovaly fakt, že je to aktuální doba, což se vám třeba u Louskáčka nestane.
Příběhy byly zajímavé, některé jednoznačné, jiné matoucí, ale celkový dojem a poselství bylo jasné - příšery na internetu jsou horší a horší a my se častokrát řítíme do pastí, ze kterých už nebude úniku. Tanec podtrhoval lidskou křehkost a nápadité kostýmy jenom doladily celkový dojem.
Abych pravdu řekla, kdyby na mě na sedadle nečekal program, asi bych dlouho přemítala, co má co znázorňovat, ale ve finále je to už jen díky tanečnímu zpracování více než jasné.
Hodnocení:
Musím říct, že to bylo velmi povedené. Obdivuji tanečníky a obdivuji choreografku zvlášť, když po účasti na táboře moc dobře vím, jak těžké je dát dohromady jednu sestavu.
6,5/10 bodů
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 martin martin | 18. dubna 2013 v 21:26 | Reagovat

Také jsem na tomto představení byl(jaká náhoda), ale mě přišlo takové nějaké bez děje. Ale ty to asi chápeš jinak(jako vyšší živočišný druh než mi ostatní, průměrní lidé).A proto si myslím, že by si měla hodnotit jinak, tedy podle normálních  lidí. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama