Duben 2013

Čím jsem si to zasloužila?

27. dubna 2013 v 20:05 | Charlotte Chocolate |  Téma týdne
Někdy mě dostanou divný myšlenky. Takový ty vlezlý, kdy vám nepomůže ani zpívat si českou nebo americkou hymnu. Většinou se pak zabývám teorií inteligence pudla a moje myšlenky lítaj jako bumerang. "Proč zrovna já?"- tak tu se snažím vypnout ze všeho nejvíc.

Nadějný duben

26. dubna 2013 v 20:15 | Charlotte Chocolate |  Měsíce kolem Lottie
Přišel duben, ale tentokrát jsem přemýšlela o tom, že bych si sbalila baťůžek a odcestovala do teplých krajin. Celý já bažilo po sluníčku a jarním vánku a zelený trávě a ptačím zpívání a červánkách a vůbec. Chtěla jsem jaro. No, když jsem se konečně dokopala k tomu, že bych navštívila teplé krajiny, moje vymodlený jaro fakt přišlo. Teplo, déšť, zelená tráva, kytičky, letní sporty, tílka, voda, zmrzlina... Moje období!

Alespoň něco.
Nic jinýho totiž nefunguje. Škola? Naprd. Žádné změny (jako kdybych nějaké očekávala, žejo)... A nic povzbuzujícího se neděje. Všechen vztek jsem si vybila v článku " Ten pocit", který mluví asi za vše. Je pravda, že když o tom přemýšlím, krev se mi vaří a bublá, ale už jsem se přes to přenesla. Tímhle tempem budu mít za chvíli fakt HODNĚ kamarádů. Achjo.

Jinak musím říct, že duben je opravdu velmi plodný měsíc. Za jeden týden jsem ve škole o spících hodinách napsala tři básničky a stihla popsat čtyři lavice pro někoho, kdo se tam bude trápit příště.

Začínám být prokazatelně vyčerpaná, fungovat na 100% je čím dál těžší, ale ještě nějakou dobu to budu muset vydržet, neb v našem ústavu stav "vyšťavená/ý" neuznávají.

Jinak jsem konečně úplně zdravá a můžu zase naplno tancovat, už mi to věčný sezení lezlo krkem! Navíc, když je teď dlouho světlo, můžu chodit před spaním ven a vůbec...

Starosti mi dělá, že ať chci sebevíc, nemůžu se rozveselit. Takový ten pocit dokonalýho štěstí, který se mě tryskal asi před 3 týdnama, než to všechno zahlo směrem, kterým jsem nechtěla. No, od tý doby se nemůžu rozsvítit. Konečně je jaro, budou prázdniny, čeká mě úžasný dobrodružství v nový zemi, ale já si to nedokážu užívat. A pak jsem naštvaná sama na sebe, že jsem tak blbá, ale přitom už mě to dávno netrápí. Chtěla bych si umět nafackovat!

Tak, jinak vám můžu na květen slíbit úžasnou reportáž s fotkama i dojmama ze Skotska. Držte mi palce, ať vyjde počasí!
Duben se chýlí ke konci, první Máj strávím někde v Edinbourghu a ani ty čarodějnice letos nezaznamenám. No, snad mi to Amsterdam a zelené skotské pastviny vynahradí.

Au revoir!Můj Anděl, část 1.

26. dubna 2013 v 15:00 | Charlotte Chocolate |  Dávné šuplíkárny
Tak tahle báseň vznikla někdy v září 2010. Tehdy jsem ještě nečekala, že přede mnou stojí velmi těžké, ale na básně plodné období, které zapříčiní většinu patlanin, které najdete v téhle rubrice... Teď už to všechno jsou jenom tiché vzpomínky, ale vracet bych se nechtěla.

Skrýš

24. dubna 2013 v 8:35 | Charlotte Chocolate |  Básničky
Tak tahle vznikla v době, kdy jsem byla nemocná. Seděla jsem na posteli v pyžamu a teplejch fuseklích, cítila se pod psa a všechny slunečný dny jsem promarnila v posteli. Najednou jako blesk přiletěly slova, tak jsem je hodila na papír. A myslím, že tahle je společně s Večerem u básníka jedna z mých nejoblíbenějších...

Jarní (vý)květ

21. dubna 2013 v 21:35 | Charlotte Chocolate |  Téma týdne
Jakmile se oteplilo, vytáhla jsem svoje conversky, kratší sukně, tenší trička a vůbec. Snažila jsem se si zapamatovat, jak chutná jaro. Ale mám dojem, jako by ostatní spoluobčané měli v úmyslu celé jaro pokazit. Mám pocit, že do ulic vyrazil výkvět naší společnosti a taky se podle toho oblíknul.

Déšť

17. dubna 2013 v 8:00 | Charlotte Chocolate |  Básničky
Řekla bych, že poslední dobou mám extrémně plodný období, co se mých oblíbených básní týče. Více jsem jich napsala akorát za časů randění s Básníkem, což už je podstatně dávno a bez něj mi nějak uletěla múza... No, tuhle jsem začala vymýšlet v autobuse už kdysi dávno (Básník vlastně stál u jejích prvních veršů, když o tom tak přemýšlím...), když samosebou pršelo. No, dokončila jsem ji až teď, tak ji posílám na pranýř.

Ten pocit

16. dubna 2013 v 12:51 | Charlotte Chocolate |  Svět kolem Charlotte
Znáte ten pocit, když máte chuť celý svět zničit?

Nedočkavá*

14. dubna 2013 v 21:15 | Charlotte Chocolate |  Téma týdne
Už delší dobu nedám ani ránu bez svýho diáře, kam si pravidelně zapisuju podrobný rozpis celého dne i týdne. Ale jsou věci, který se prostě naplánovat nedají. Je neděle, přede mnou další týden a tma. Můžu říct, co budu psát za testy v ústavu, co budu mít k obědu, dokonce půjdu v úterý k zubaři. Ale co přijde? Netuším.

Sama proti davu

10. dubna 2013 v 7:25 | Charlotte Chocolate |  Básničky
Tahle básnička mě napadla potom, co jsem si to zase pěkně "užila" a pěkně si rozbila ústa. Jednu věc už vím - i nejlepšímu příteli nemůžeš úplně věřit, jinak to bude hodně bolet. Svěřovala jsem se mu se vším a on toho zneužil. Pořád to nechápu a pořád mi to je líto, ale jenom mě to utvrzuje v tom, že jsem v tomhle vlastně sama.

Už se trefím do terče!

7. dubna 2013 v 20:05 | Charlotte Chocolate |  Téma týdne
Vzpomínám si, že na hráče šipek jsem se vždycky s úžasem dívala. To, jak dokázali z několikametrové vzdálenosti dopravit šipku do středu a vypadalo to tolik jednoduše! Sama jsem se létajícím věcem vždycky radši vyhýbala, protože moje přítomnost v jejich bezprostřední blízkosti vždycky znamenala nějaký problém. No, není to až tak dávno, co mě přinutili vzít létající šipku do ruky a mě pocit, když se zapíchla do terče, úplně překvapil.

Zamyšlený březen

4. dubna 2013 v 7:35 | Charlotte Chocolate |  Měsíce kolem Lottie
Už je to tady zase. Zase jim něco vadí, zase si o mně šeptají. Smějí se a ukazují. Ale nikdo z nich nechápe ani zlomek mý duše, mojí podstaty. Hráli si na přátele, ale jsou stejní jako ostatní. Ublíží ve chvíli, kdy nejvíc věříš.
A přesto vím, že zase bude dobře. Jen to ještě bude trvat.