Červen 2013

Osobnost s velkým O

30. června 2013 v 21:35 | Charlotte Chocolate |  Téma týdne
Myslím, že Filip Topol byl velký člověk.

Stal se vzorem pro mnoho umělců, stal se symbolem. Symboloem čeho? Odlišnosti. Osobní extravagance. Stal se majákem pro pro lidi, kteří nejsou spokojení s dnešním světem.

Protože velká většina nás není spokojená s tím, co vídá dnes a denně. Chtceme to vykřičet, ale musíme to dusit v sobě. Jen málo z nás najde odvahu a způsob jak světu říct, že nesouhlasíme a zařídit to tak, aby nás svět poslouchal.

Filip Topol to dokázal. Texty kapely, autorská čtení, jeho názory prohlašované a publikované veřejně se zdviženou hlavou... Jeho hlas byl slyšet a jeho odkaz stále žije. Ukazuje správnou cestu takovým, jež jsou tři minuty schopní zpívat o žiletkách.

Ukazuje nám, kudy máme jít, abychom prošli poznáním. Navádí nás, abychom i my byli slyšet. On dokázal něco velkého, byl úspěšný. Ale na rozdíl od mnoha jiných se nezazdil před okolním světem. Postupně nám ukázal, jaký byl klíč jeho úspěchu a o svou slávu se nebál. On nás pustil k sobě, dovolil nám proniknout k němu, abychom pochopili. Podělil se s námi o všechno, co v jeho životě mělo smysl, což byl jeho život v podstatě celý. Rozdal se nám, když jsme hladově natahovali ruce po schopnostech, jaké měl a nežádal nic na oplátku. Pomáhal, ale nedělal to s vidinou slávy. Chtěl nám dát hlas stajně, jako ho měl on, ale než jsme ho našli, byl naším hlasem a byl i světlem, které jsme následovali.

Byl to velký člověk.
Čest jeho památce!

Charlotte

Vězení

25. června 2013 v 7:00 | Charlotte Chocolate |  Básničky
Tak takhle se poslední dobou cítím v našem ústavu. Je horko, z hlav se kouří a já bych dělala úplně cokoliv raději. Tahle básnička vznikla na poslední (nebo předposlední ?) hodině fyziky, kdy se nás paní profesorka (marně) snažila něco naučit. Moc si z ní nepamatuju, ale tahle se mi líbí.
Prázdniny se blíží!

Kocovina...

22. června 2013 v 15:00 | Charlotte Chocolate |  Téma týdne
Ten stav, kdy máte žaludek na vodě a hlava vás třeští, jakoby jste po ní dostali baseballovou pálkou? Každý si jím někdy musí projít, ale stejně jako k marihuaně a její legalizaci, ani k ktomuto tématu nemohu přidat (zatím) vlastní zkušenost a věřte, že kdybych ji měla, nedělalo by mi to problém. Co se mě a alkoholu týče, ještě jsme zatím ve fázi oťukávání a myslím, že to tak ještě nějakou dobu zůstane.

Právo volby

16. června 2013 v 21:41 | Charlotte Chocolate |  Téma týdne

Každý Rom má právo volby, jestli se zařadí do našeho života, nebo se přidá k tradičnímu životu svých předků.


Chci...

11. června 2013 v 7:00 | Charlotte Chocolate |  Svět kolem Charlotte
Sedím ve svém pokoji a sleduju, jak kapky kloužou po okně. Vítr ohýbá zelený stromy a celej svět vypadá uplakaně. Moje nálada se pohybuje někde u bodu mrazu, ale můžu předstírat, že si hraje na teploměr, kterej taky nevystoupal moc vysoko. Sedím na svý točitý židli a je mi mizerně. Byt je tichý a klidný, chladný. Led se mi zakusuje hluboko, hluboko pod kůži. Jsem sama. A ne sama doma, ale sama úplně. Telefon, který jindy celkem často vyzvání proklatě mlčí, ani nezabliká, šmejd. Počítač jsem nezapínala, ale stejně mi je jasný, že bych zase hodinu čuměla do chatu, abych nakonec někomu napsala první, protože by mě to přestalo bavit... Úkoly na mě provokativně mrkaj z tašky, která leží na koberci tak, jak tam dopadla po mým příchodu. Chci zalézt do postele, zavrtat se do velký peřiny a zmizet světu z očí. Chci se cpát čokoládou a nepřibrat. Chci... chci vrátit čas.

"Pražáci si povodně zaslouží!"

9. června 2013 v 18:30 | Charlotte Chocolate |  Téma týdne
Jo, tak tahle facebooková stránka přímo přetékala návštěvníky. Nemám nic proti Moravě, ale CO jim děláme my?! A teď nechci očerňovat všechny tamní obyvatele, protože celkem velké množství jich s námi Čechy soucítilo, ale našli se i tací, co si přáli "ať těm pražskym sviním chcípne co nejvíc zvířat v zoo."


Reportáž ze Skotska

7. června 2013 v 7:00 | Charlotte Chocolate |  Cestovní deník slečny Lottie

So, here it is! Jak jsem slibovala, tady přináším reportáž s veškerými dojmy ze Skotska!


Unavený květen

4. června 2013 v 7:45 | Charlotte Chocolate |  Měsíce kolem Lottie
No... máj. Upršenej, ustýskanej, zmatenej máj. K čertu s ním!
Ale přeci jen tu je něco, co moji májovou náladu vystihuje na 98%. Písnička, co mluví skoro za všechno.
http://www.youtube.com/watch?v=OpQFFLBMEPI (P!nk, Just give me a reason)
A neříkám, že Pink je nejlepší zpěvačka světa, jen ten text vás v týhle situaci prostě neuvěřitelně chytí.

Chřestová sezóna... letos uplavala!

2. června 2013 v 21:39 | Charlotte Chocolate |  Téma týdne
Původně jsem vůbec netušila, že tenhle článek budu psát, protože pěstování rostlinek mi moc neříká. Většinou to s rostlinkou dopadne špatně, takže se moc nevrhám do jejich pěstování, což ovšem neznamená, že je nemám ráda. Kytky, rostlinky, zelenina, ... jsou moje! ALE jediné místo, kde s nimi přicházím (krom supermarketů) do styku, je naše úžasná zahrádka. Kde se nejenom úžasně paří, ale i rodinné sešlosti jsou tam vydařené. Jenomže...