Adventní třeštění

9. prosince 2013 v 20:59 | Charlotte Chocolate |  Téma týdne

Lidé proudí v nekonečných davech. Všichni jsou až po uši zachumlaní do teplých kabátů, vidět jsou jen červené nosy. Obchodní centra praskají ve švech. Každý shání tu novou Barbie z reklamy, každý shání dárky. Tramvaje nestíhají přepravovat davy z místa na místo, bankomaty jsou nepřetržitě v obležení a všude to jen vře vůní zase dražšího trdla, svařáku a teplých čajů. Kapsáři slaví ve velkém - vždyť aby ne. Všude kolem je takových pozoruhodných jevů, že nějaká kabelka sem, nějaká tam, kdo by se staral.
Blíží se Vánoce.


Už jsou hmatatelně cítit ve vzduchu, ale ještě nejsou úplně za dveřmi, ještě ne. Paneláky jsou provoněné cukrovím, fitka jsou cítit potem víc, než kdy dřív - lidé se raději připravují na to, že se bude jistojistě přibírat.
Tyhle adventní časy mají tři vlastnosti.

1) Lidé blázní. Nakupují jako o život, jsou najednou všude. A opravdu myslím VŠUDE.
2) Mrznete. S adventem jde ruku v ruce chlad, který se bezpečně zavrtá hluboko pod kůži a už nevyleze, dokud ho nevyžene květnové sluníčko.
3) Říkáte si, co je špatně s vámi, že jste ještě ani nevymysleli, co lidem dát. Máte takových věcí na práci, že Vánoce zaragistrujete až první pondělí, co nemusíte do školy, a to jen v případě, že ho celé neprospíte kvůli spánkovému deficitu nashromážděnému od září.

Já letos procházím úplně definitivně tou třetí. Jako malá jsem od prvních studených dní očekávala, kdy se v televizi objeví reklamy na nové panenky a růžové věci, ale teď... pfff.

Vůbec netuším, proč adventní tradice přežila. Nemám na ni čas. Letos vážně ne.
Ch.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama