Květen 2014

Když mi bylo pět...

18. května 2014 v 23:35 | Charlotte Chocolate |  Téma týdne
... znala jsem jen čistočistý svět plný dobra a zařívých barev.

Slepičí den

18. května 2014 v 11:39 | Charlotte Chocolate |  Svět kolem Charlotte
Tenhle článek jsem po včerejšku musela pojmenovat takhle.
Ale nebojte, nepotkala jsem ohromné množství slepic (je weekend, takže na místo, kde se vyskytují v husté kocentraci, nemusím, tj. do školy), ale i tak. Nevím jak v jiných částech naší úžasné republiky, ale tady v Praze lilo jako z konve. Teplota klesla tak, že to bylo téměř hmatatelně cítit a já po vážně dlouhé době vytáhla svůj puntíčkatý deštník. Normálně totiž razím teorii, že deštníky jsou pro bačkory.
Jenže byla fakt kosa a vytrvalé provazce deště bubnovaly do všeho a všech, tak jsem to vzdala.

A víte, co bylo nejlepší?

Díky vytrvalému větru, který foukal (přesně tím špatným směrem), díky nejblbější skutečnosti, že se mi rozbil deštník jen chvíli potom, co jsem vylezla z baráku... díky tomu všemu jsem za chvíli byla zmrzlá, promočená a zamračená stejně jako všichni kolem. On šedivý den je šedivý den a udělá s lidmi své.

Někteří ho prospí, jiní brblají a všem se uleví, když někam zalezou. Ti další se snaží usmívat, ale řeknu vám... v moři šedi to vůbec není jednoduchý a člověk by musel mít osobní slunečný pohon, aby se do něj alespoň kapka té šedi nezakousla.

Zkrátka - skončila jsem včera zmoklá jako slepice, od čehož je taky odvozený název celého slavného článku, který tu dneska smolím, v další šedivý den.

Divergent/Divergence

10. května 2014 v 15:00 | Charlotte Chocolate |  Recenze a všehochuť
Podle knižní předlohy Veronicy Roth přiletěl prvního Máje do kin veleočekávaný film - Divergent/Divergence. A že jsme o něj museli bojovat! Krátce před premiérou byl distributory smazán z programů kin a stáhnut, což vyvolalo ohromnou petiční akci a velké facebookové demonstrace ohledně promítání tohoto filmu u nás. Jak vidíte, dočkali jsme se. A bylo čeho!


Dlouhá cesta dolů

8. května 2014 v 10:00 | Charlotte Chocolate |  Recenze a všehochuť
Zrovna jsem se vrátila z kina a mám ještě čerstvé zážitky. Film Dlouhá cesta dolů je plný naděje, sebevrahů, pádů a touhy mít v životě "něco víc."

Dubnové mihotání

6. května 2014 v 17:03 | Charlotte Chocolate |  Měsíce kolem Lottie
Můj duben...
je zvláštní, že celých těch třicet dní vidím najendou jako mihotavý záblesk lásky, hádek, bouřek, cestování, diskutování a snažení. Jedna šmouha, třicet dní.


Dilematování

2. května 2014 v 13:45 | Charlotte Chocolate |  Svět kolem Charlotte
Ježkovy oči, já už zase nestíhám se psaním! Ale nebojte, nikdy jsem na blog i těch pár věrných čtenářů nezapomněla. Jestli se ptáte, kde trávím všechen ten čas, pak je to snadný.

Ústav je jako houba - nasákává ho skoro všechen, a co nenasákne přímo v mé přítomnosti, vysaje ve volném čase. Doufala jsem, že jakmile přijdou maturity, bude to větší pohoda, ale začaly dneska a fakt nevidím změny. A to připomínám, že jsem ve škole i v den, kdy má 99% škol (i gymplů!) ředitelské volno. Jo, pecka, já vím. Teda, ne že bych nebyla za celý čtyři roky studia zvyklá...
Víte, je to divný. Několik mých spolužáků letos školu opouští - buď jdou na střední, nebo na jiný gympl. Závidím jim...
Kolektiv je naprd, 99,9% profesorů nebaví učení a nemají vyloženě chuť na mladé lidi kolem (asi když vidí, kolik toho sami promrhali) a já jsem otrávená.
Jsem otrávená ze čtyř let na gymplu, a to úmyslně nemyslím na to, že tu ještě další čtyři musím strávit, pokud samozřejmě nedostanu stýpko na nějakou super školu do Anglie, což byl odjakživa můj sen, ale díky matice tomu můžu tak akorát mávat z okna. No, nevadí.
Teda vlastně vadí, protože já bych vážně chtěla dělat co mě baví a učit se víc o věcech, který vědět chci... No a přesně ten dojem z celý slavný školy nemám.