Duben 2015

Zase se mi nechce jít spát

28. dubna 2015 v 21:48 | Charlotte Chocolate |  Svět kolem Charlotte
Sedím doma a všímám si, jak společnost kolem mě pomalu odpadla. Teď už tu u prázdného hrnku od granka s hafanem sedím akorát já a ačkoliv dobře vím, že ráno budu tvrdě litovat, ani za boha se nemůžu dokopat do postele. Nechci spát, ještě ne.

"Měla bych hubnout do plavek."

24. dubna 2015 v 20:05 | Charlotte Chocolate |  Téma týdne
Alespoň to je věta, kterou slýchám od prvních teplých dnů na každém rohu. Popravdě, tohle mě nikdy dřív moc netrápilo. Buď jsem byla tlustá od zimy do léta, prostě pořád a beze změny, nebo jsem zhubla, a pak to nebyl problém v zimě, ani na jaře. Ano, všimla jsem si, že dělat si zeleninový salát v prosinci mě vyjde průměrně o 100,-Kč víc, než někdy v červnu, ale hubnout do plavek? Když na zahradě můžu být vyvalená, aniž by mě někdo sedoval a k moři se podívám maximálně na týden, kde se to hemží ještě lépe krmenýma turistama?
Ne, díky.
Lednice se stává postrachem, protože... blíží se přeci sezóna plavek. Přehlídka stylů, vzorů a vypracovaných bříšek, stehen a bronzu. Časopisy přetékají radami, jak do léta získat tu vysněnou postavu, protože o tom, jak vypadáte v létě, o tom to přeci celé je!

A protože na tohle kašlu, stále se k ní vracím. Ať mám dobrou náladu, ať mám splín, nebo se chci přesvědčit, že neumřu hlady - má báječná přítelkyně lednice, s tím vždy příjemným světýlkem, který mě jemně vábí, ať si něco odnesu... Ne, kašlu na plavky, nemůžu přeci nechat tu lednici dlouho zhasnutou!

Charlotte :)

Volný den!

16. dubna 2015 v 22:01 | Charlotte Chocolate |  Svět kolem Charlotte
Je tu čtvrteční večer a s ním končí i studentské volno... Nechce se mi ještě jít spát, protože pak bych přiznala, že zítra už mě čeká jen další pátek, kdy budu zavřená v ústavu, poslouchat profesory a tvářit se pilně, a proto jsem se rozhodla vám napsat o tom, co jsem dneska dělala. A jak báječně jsem se měla.

Na volných ránech je nejlepší to, že si můžete udělat dobrou kávu, vzít si k snídani knížku a snídat třeba hodinu. Zbožňuju to. Latté, nějaká bichle a vycházející slunce - je to jedna z věcí, která mi během toho tradičního uspěchanýho rána fakticky chybí.
Dneska jsem se dokonce odhodlala i poklidit a vybalit si letní hadříky, protože... když jaro, tak teda jaro. Nádherná procházka podél vody se slunce v zádech, vůně květin a obrůstající stromky... svět se tak rozzářil a zkrásněl. Chvíli mi bylo prostě dobře - jako kdyby všechny ty mezilidský hnusy a strkanice, ty svazující pocity a a egoistický manýry zůstaly někde daleko, daleko v jiným světě.

Dobře, chtěla jsem se taky trochu učit, a ano, máte pravdu, nepovedlo se mi to, ale fakticky jsem chtěla! Strávila jsem asi třičtvrtě hodiny přemýšlením nad tím, co si vezmu zítra na focení na sebe. No, jo... Žena se nezapře. Ne, nestála jsem před skříní a nelamentovala nad tím, že nemám co na sebe, já jsem si nemohla ze všech těch úžasných věcí, který se mi za debatní a feministickou kariéru nahromadily, vybrat. A zatímco tady poslouchám mamku, pozoruju tuipány, co nám zdobí stůl a ťukám něco jako článek pro své milé čokoládové, pořád si nejsem jistá, v čem do té školy nakonec zítra nakráčím.

Tak, teď už doopravdy přiznávám, že můj volný den končí. Ale prožila jsem ho naplno a maxilmálně si ho užila. Lokala sluneční záři a užívala si čas, kdy jsem nikam nespěchala a nehrozil mi žádný skluz. Brala bych to častěji.

A co vy, milí čokoládoví? Jak trávíte volné dny?Oběť stresu?

3. dubna 2015 v 14:30 | Charlotte Chocolate |  Svět kolem Charlotte
Poslední dobou, asi tak od září, jsem posledlá plánováním. Plánováním akcí, dnů, povinností, ano, plánuju si i zábavu. Zbožňuju totiž pocit toho stresu, když nervózně očekáváte, jak dopadne celý váš plán a nejlepší pocit vítězství, když všechno vyjde perfektně a vy jste jakoby mimochodem hvězda. Neznáte to? Inspirovala mě (opět) Blair, akorát já nemám tucet poskoků, jen více času a méně skandálů na starosti. A co se týče kabelek od Vuittona, taky bych se nezlobila, kdybych měla jen poloviční počet toho, co Blair. Ale nevadí, stejně by si všichni mysleli, že je to fake.